Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player
 


Haberler

 
Konya-Ankara arasında kullanılmak üzere İtalya’dan ithal edilen hızlı tren rayları, gemilerle İskenderun Limanı’na getirilmeye başlandı

Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi’nin Ankara-Eskişehir kesiminin hizmete verilişinin birinci yılına girdiği 13 Mart 2010 tarihinde Ankara Gar’da YHT fotoğraflarının sergilendiği yaş günü kutlaması yapıldı. Törende konuşan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, yıl dönümü için geniş kapsamlı kutlamalar planladıklarını ancak geçen hafta Elazığ'da meydana gelen deprem dolayısıyla kutlama törenlerini sınırlı yapmaya karar verdiklerini söyledi. Karaman, Demiryollarının Atatürk'ün emriyle canlandırıldığını ancak daha sonra ihmal edildiğini, Türk halkının 60 yıl adeta yaşamlarından sökülüp atılan Demiryollarını tekrar bağrına basarak 153. yıllık köklü Kuruluşa sahip çıktığını ifade eden Karaman, 2003 yılından itibaren çalışmaları yeniden hızlandırdıklarını ve geçen yıl da yüksek hızlı treni hizmete sunduklarını kaydetti.

Ulaştırma Bakanlığı ve AB Türkiye Delegasyonu, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesinin Köseköy-Gebze Etabı için “İkili Anlaşma” Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri AKA ve Büyükelçi Marc Pierini tarafından 17 Mart 2010 tarihinde Ankara Gar’da düzenlenen törenle imzalandı.

Ankara - İstanbul hattının devamı olan Ankara - Konya hızlı tren hattının yapımı devam ediyor. 212 km lik hat bu yıl sonunda tamamlanacak ve bu yıl hizmete girecek. Git Gel Konya 2,5 Saat sloganıyla Ankara - Konya hızlı tren projesi suratle devam ediyor.Hızlı Tren çağı ile önü açılan TCDD demiryollarının bu hızlı gelişimi halkında Tren Yolculuğunu tercih etmesini sağlıyor..

Ankara İstanbul Hızlı Tren Projesi Kapsamında Yapımı Devam Eden Sincan Esenkent Etabı Firmamız Tarafından Tamamlanmıştır.

Ankara - Yozgat - Sivas Hızlı Tren Projesinin Yerköy - Yozgat - Sivas etabı tamamlanmakta. Ankara - Yozgat Sivas YHT Tamamlandığında ulaşım süresi yaklaşık 2,5 saate düşecek..Ayrıntılı Bilgi İçin http://hizlitren.tcdd.gov.tr