Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player
 


Haberler

 
Hızlı Tren II. Etap Elektrifikasyon, Sinyalizasyon Deplase İşleri ihalesi'nde en iyi teklif Emreray'ın......

Eskişehir Balıkesir arası 490 km sinyalizasyon projesi ile ilgili Alstom ile sözleşmeler imzalanmıştır.

Cumaovası Tepeköy Hat kesimine Elektrifikasyon Tesisleri Kurulması İşi 30x2= 60 km ile ilgili TCDD ile sözleşmeler imzalanmıştır.

Balıkesir-Bandırma-Manisa-Menemen Hat Kesmine Elektrifikasyon Tesisleri kurulması işi Kısım IV (Yeniköy Bandırma arası 78 km) ile ilgili TCDD ile sözleşmeler imzalanmıştır.

Balıkesir-Bandırma-Manisa-Menemen Hat Kesmine Elektrifikasyon Tesisleri kurulması işi Kısım III (Çalıköy Yeniköy arası 72 km) ile ilgili TCDD ile sözleşmeler imzalanmıştır.

Eskisehir-Balikesir Arası Elektrifikasyon Projesi Eskişehir(Hariç)-Alayunt-Kutahya-Balikesir Hat Kesimine Elektrifikasyon Tesisleri Kurulması Yapım İşi Kısım III (Tavşanlı Dursunbey arası 112km) ile ilgili TCDD ile sözleşmeler imzalanmıştır.

Eskişehir(Hariç)-Alayunt-Kutahya-Balikesir Hat Kesimine Elektrifikasyon Tesisleri Kurulması Yapım İşi Kısım II (Kütahya Tavşanlı arası 92 km) ile ilgili TCDD ile sözleşmeler imzalanmıştır.

Eskişehir(Hariç)-Alayunt-Kutahya-Balikesir Hat Kesimine Elektrifikasyon Tesisleri Kurulması Yapım İşi Kısım I (Eskişehir Kütahya arası 81 km) ile ilgili TCDD ile sözleşmeler imzalanmıştır.

Eskişehir Girişimci Sanayiciler ve İşadamları Derneğince (EGSİAD) bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Beyaz Altın Türkiye Girişimcilik Ödülleri, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de katıldığı törende sahiplerini buldu. ESO Başkanı; “ OSB’yi demiryoluna bağlayacağız.” Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir törende yaptığı konuşmada, kentteki sanayi firmalarının toplam cirosunun 5 milyar doları bulduğunu, her yıl düzenli ihracat yapan firmaların sayısının da 130'u geçtiğini ifade etti. Özaydemir; 'Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinin (OSB), 32 milyon metrekare alanıyla ülkenin en büyük bölgesi olduğunu vurgulayarak; OSB'ye bir demir yolu bağlantısı yapmayı planlıyoruz. Bu konuda TCDD ile bir anlaşma yaptık.” dedi. Cumhurbaşkanı Gül, yılın İnovasyon ödülünü TCDD adına Genel Müdürü Süleyman Karaman’a verdi.

Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi'nin 1. etabı olan Ankara-Eskişehir hattının hizmete girdiği 13 Mart 2009'dan bu yana yüksek hızlı tren (YHT) ile taşınan yolcu sayısının 1 milyona ulaşması nedeniyle 3 Mart 2010 tarihinde Ankara Gar’da bir program yapıldı. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nun başkan ve üyelerinin de katıldığı törende, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından bir milyonuncu yolcuya plaket verildi. YHT’nin “ 999.999.”, 1 milyonuncu ve “1.000.001.” yolcuları için düzenlenen törende konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 13 Mart 2009'da sefere başlayan YHT ile seyahat eden yolcu sayısının bir milyonu aştığını hatırlatarak, Ankara-Eskişehir arasında seyahat edenler arasında daha önce yapılan özel bir ankette seyahat edenlerden 1. sırayı özel aracıyla seyahat edenlerin, 2. sırayı otobüsle seyahat edenlerin ve 3.sırayı ise trenle seyahat edenlerin oluşturduğunu, YHT hizmete girdikten sonra ise yüzde 98’nin YHT ile seyahat etmek istediklerinin ortaya çıktığını söyledi.